
Vogelexcursie Munnikenland 5 november 2022
Het weer was goed, de zon scheen, het was fris en helder. De excursiegroep bestond uit 12 personen van de vogelwerkgroep. Met verrekijkers, telescopen en camera’s trokken wij het gebied in.
Vogelwerkgroep. Anton Lemmers
Boven de plassen vlogen honderden kieviten. Zij streken neer om even later weer op te vliegen. Het viel ons op dat ze niet foerageerden. Mogelijk kwamen ze op de grond om uit te rusten en energie op te doen om weer op te kunnen vliegen.
Kieviten. Anton Lemmers
We liepen verder. Op een bepaald moment vlogen grote groepen ganzen de lucht in. Dat is vaak een teken dat er een zeearend in de buurt zit. Dus we speurden de hemel af en hoefden niet lang te wachten. Daar vloog hij, majestueus met zware vleugelslagen.
Niet veel later zagen we een zeearend rusten in een boom en iets verder nóg een! De camera’s klikten en 12 enthousiast vogelaars vergaapten zich via hun verrekijkers aan de indrukwekkende vogels. En warempel, er vloog een derde zeearend rond de bomen. We zagen dat het twee volwassen vogels waren en een jong. Even later zaten de twee zeearenden in dezelfde boom.
Zeearenden. Anton Lemmers
Overige waarnemingen onder andere: bruine kiekendief, blauwe kiekendief, krakeend, groene specht, grote bonte specht, kuifeend, knobbelzwaan, staartmees, buizerd, sperwer, torenvalk, cetti’s zanger, slobeend, blauwe reiger, grote zilverreiger, pijlstaart, dodaars.
Knobbelzwanen. Anton Lemmers
Bruine kiekendief. Anton Lemmers
Over de dijk liepen wij weer terug naar de auto’s. Het was een geslaagde excursie.
Els Bary-Peters
Foto: Zeearenden. Anton Lemmers