Workshops bijen herkennen en tellen – Leiderdorp 9/4/26

Van 16 t/m 20 april wordt de Nationale Bijentelling gehouden, leuk als je ook mee wilt doen. Het tellen van bijen is een uitdaging, maar niet eng of gevaarlijk. Je verzamelt gegevens voor de wetenschap terwijl je lekker actief buiten bent. Met onze informatie kan vastgesteld worden hoe het nu met de wilde bijen gaat, want het gaat al langere tijd niet goed met de bestuivers.

Om je een handje te helpen wordt in de workshops aandacht besteed aan de herkenning en tellen van bijen, hommels, honingbijen en zweefvliegen; zij allen staan symbool voor bestuivers in het algemeen.

Je kan op 8 april online meedoen (zie elders op deze site), maar wil je het niet achter een beeldscherm doen, kom dan op 9 april van 20.00 – 21.30 uur naar het Milieu Educatief Centrum (MEC) Leiderdorp (in De Sterrentuin), Van Diepeningenlaan 110E, 2352 KA Leiderdorp. Er is dan een presentatie, met uitleg, en er zijn workshops.

Aanmelden is nodig en kan via: www.mecleiderdorp.nl/activiteiten-aanmelden/

Foto: Rosse Metselbij – Gerard van der Klugt

Online lezing: herkenning van Wilde Bijen op 11 mei 09 april 2026 - 20:00
Wanneer
donderdag 09 april 2026
20:00 tot 21:30
Waar
MEC, Leiderdorp
van Diepeningenlaan 110E
2352 KA Leiderdorp
Bekijk op Google Maps
  • Kosten: Gratis
  • Aanmelden verplicht: Ja

Deel deze pagina