Excursie wolven en schapen op de Veluwe

Voor leden van IVN Deventer en KNNV Deventer.

De excursie is op vrijdag 21 april van 15.30 tot 18 uur.

Op de Midden Veluwe leeft sinds 2019 een wolvin. Later vestigde zich ook een mannetje wolf in het gebied en in 2022 werden de eerste vier wolvenwelpen geboren. In hetzelfde gebied zet Staatsbosbeheer al vele jaren schapen in voor het beheer van de heide en graslanden. Met de komst van de wolven heeft men de manier van werken aan moeten passen om de schapenbegrazing in het gebied voort te kunnen zetten.

Met de inzet van wolfwerende rasters en twee kuddebeschermingshonden is men hier gelukkig in geslaagd. Wolven en schapen kunnen naast elkaar leven. Tijdens de wandeling worden de aanpassingen getoond. Ook wordt er over het leven van de wolf verteld en over de positieve effecten van de wolf op de Veluwse natuur.

Gids is Laurens Jansen, boswachter Veluwe Midden, Staatsbosbeheer.

Er kunnen max 25 personen mee, dus aanmelding is verplicht via f.westenbrink@kpnmail.nl.

Geef daarbij graag aan of je meedoet met het carpoolen en of je daarbij wilt rijden en voor hoeveel personen je dan plek hebt. Of dat je op eigen gelegenheid naar de startplaats gaat.

Voor de carpoolers: vertrek om 14.45 uur vanaf de carpoolplaats bij McDonalds A1, Deventer (Deventerweg 121A). De rijafstand bedraagt 33 km.

P.S. Bij sterke overschrijding van het maximum aantal deelnemers kan een tweede excursie worden gepland.

Groep mensen luistert naar een boswachter in een bos tijdens een natuurwandeling.
Waar
Parkeerplaats Hoog Buurlo
Hoog Buurlo 1
7348 BB Radio Kootwijk
Bekijk op Google Maps
  • Kosten: Gratis
  • Maximaal aantal deelnemers: 25
  • Aanmelden verplicht: Ja

Frens Westenbrink

coördinator Deventer

Ontdek meer over

Deel deze pagina