Cursussen

Cursussen
De werkgroep organiseert en coördineert cursussen zoals voorjaars- en najaarscursussen en de opleiding Natuurgids

De coördinator van deze werkgroep is Gert Lodewijk: cursussen@ivnamersfoort.nl

Cursussen/opleiding die IVN Amersfoort organiseert:

1.  IVN Natuurgidsenopleiding (NGO)

2.  IVN Natuuroudercursus

3.  Minicursussen Natuuracademie

Informatie

1. Natuurgidsenopleiding

Vanaf 12 december 2024 gaat de Nieuwe Natuurgidsenopleiding van start en duurt anderhalf jaar.

Avondbijeenkomsten zijn op donderdag 19.30 uur in het Groene Huis.

2. Natuuroudercursus
Een cursus van drie bijeenkomsten over natuur, beleving, educatie en veel zelf doen voor (groot) ouders die bijvoorbeeld op school de leerkrachten met het natuuronderwijs willen helpen.
In 2025 gaat vanaf woensdagmorgen 3 september weer een nieuwe serie van 4 bijeenkomsten van start
Meer info volgt onder de tab Activiteiten

Heb je interesse voor een volgende keer? Als school? Als deelnemer? Neem contact op of stuur een e-mail bericht 

3. Minicursussen Natuuracademie

Voor het jaar 2025 hebben we weer 9 nieuwe cursussen. De aankondiging daarvoor verschijnt op deze website.

Natuuracademie Amersfoort 2025 Theorie avond Excursieochtend(zaterdag)
Tuinvogeltelling donderdag 16 januari 18 januari
Landzoogdieren donderdag 13 februari 15 februari
Korstmossen donderdag 13 maart 15 maart
Lentevogels woensdag 2 april 5 april
Bloemen en insecten donderdag 15 mei 17 mei
Waterplanten donderdag 19 juni 22 juni
Spinnen donderdag 11 september 13 september
Paddenstoelen donderdag 9 oktober 11 oktober
Uilen woensdag 29 oktober 1 november

Meer kennis krijgen over de natuur. Binnen via studie, buiten, (in de frisse lucht), vooral via kijken en beleven! Dat is het belangrijkste doel van de Natuuracademie.

De Natuuracademie is een samenwerking tussen KNNV, IVN en CNME Landgoed Schothorst. Samen organiseren zij elk jaar weer cursussen over de natuur. Elke cursus heeft een onderwerp dat past bij het seizoen waarin het wordt georganiseerd. Voor elke cursus kunt u zich apart inschrijven. Hij bestaat uit een theorieles op de woensdagavond en een excursie op zaterdag (halve dag). De bijeenkomsten zijn voor mensen met belangstelling voor de natuur en hoeven niet deskundig te zijn .