Najaarscursus Vogeltrek en Wintervogels
Elk jaar is de vogeltrek weer een fascinerend fenomeen. Van september tot en met november trekken miljoenen vogels over Nederland naar hun overwinteringsgebieden in het zuiden, tot diep in Afrika. Welke vogels zijn dat en hoe herken je ze?
Tijdens twee avonden met lezingen en practica wordt een tipje van de sluier over het mysterie van de vogeltrek opgelicht. Behalve aan de vogeltrek besteden we aandacht aan het herkennen van de bij ons overwinterende ganzen, eenden en wilde zwanen en natuurlijk aan de vogels die in de winter onze tuinen en parken bevolken. Na de pauze zijn er diverse oefeningen en practica. In vervolg op de avonden zijn er drie excursies in verschillende gebieden in de Leidse regio. Deelnemers ontvangen een digitaal cursusboek met behalve praktisch informatieve ook inhoudelijke informatie.
De data: 6 oktober en 17 november (op een dinsdag om 19.45 uur). De excursies worden gehouden op 10 oktober, 31 oktober en 21 november (op zaterdagochtend, start 8.30u).
De kosten zijn € 45,- (incl. digitale informatie en koffie/thee tijdens de avonden).
Voor meer informatie kunt u mailen naar ivnvogels@gmail.com
Voor directe opgave volgt u deze link: opgave cursus
NB Indien er meer aanmeldingen zijn dan plaatsen, hebben personen voor wie de cursus nieuw is voorrang boven degenen, die de cursus al een keer hebben gevolgd. Voorts wordt uitgegaan van het principe “wie het eerst komt, die het eerst maalt”.
Foto: Koperwiek – Jan Westgeest
Begint op
45 Dagen
06 oktober 2026 -
19:45