Mensen met helmen snoeien bomen in een zonnig grasveld. Landschap

Een zonnige werkdag in de herfst

De Oude IJsselstreek 23 oktober 2025

Het belooft een topdag te worden, zaterdag 18 oktober, voor leden van de werkgroep Landschapsbeheer.
Alle ingrediënten zijn aanwezig: voorspelde zon (na een aantal dagen grijs en bewolkt weer), een aangekondigde grote opkomst, een nieuw adres én onze favoriete activiteit: wilgen knotten!

Om 09.00 uur verzamelen zich 19 werkgroepleden aan de Akkermansweg in Gaanderen. Hier gaan we maar liefst 15 wilgen knotten, een behoorlijke klus.

Naast de knotters zijn er ook slepers en bouwers actief: de afgezaagde takken worden naar een klein bos gesleept, waar een stabiele, stevige ril wordt opgebouwd.
Een takkenril is veel meer dan alleen een praktische oplossing: het is ook een waardevolle schuilplek voor vogels, insecten en kleine dieren; een magneet voor biodiversiteit dus.

Ongeveer dertig rechte, wat dikkere takken (zogenoemde potels) gaan in de aanhangwagen en krijgen een tweede leven bij het zwembad in Hoog-Keppel.

We laten ons de koffie, thee en koeken goed smaken tijdens de pauze. Vóór de lunch zijn we klaar, er wacht ons heerlijke pompoensoep of erwtensoep, naar keuze.
Ber belooft onze gastheer dat we op enig moment terug komen om het bos te revitaliseren, dit aanbod wordt in dank aanvaard.

Ontdek meer over

Deel deze pagina