25 oktober – Eifelwandeling Morsbach – Einruhr

Zondag 25 oktober 2026 – 08.30 uur – Diverse opstapplaatsen

Zondag 25 oktober organiseert IVN Maastricht een wandeling (10 en 15 km) in de Eifel. De bus brengt ons tot midden in het Nationale Park Eifel. In Morsbach biedt IVN de deelnemers een kopje koffie of thee aan. Vervolgens brengt de bus ons naar de startpunten. De 15 km wandeling start nabij Morsbach, de 10 km wandeling in de buurt van Vogelsang. Het eerste gedeelte van beide wandelingen loopt in een open landschap. Het is de Dreiborner Hoogvlakte. Op deze hoogvlakte wandelt de 15 km groep langs de verlaten plaats Wollseifen en het voormalige NSDAP-opleidingskamp Oudenburg. Vervolgens duiken we het ’oerwoud van morgen’ in en ontmoeten het glinsterende water van de Obersee, steile rotsoevers en de fascinerende Urftstuwdam, een van de oudste stuwdammen in Duitsland.
De wandeling eindigt in Einruhr waar gelegenheid is om in een van de biertuinen aan het water na te genieten van deze prachtige wandeling. Beide wandelingen zijn perfect om diep adem te halen en te genieten van de ongerepte natuur. Het zijn geen gemakkelijke wandelingen. Een goede conditie en goed schoeisel zijn echt nodig. Denk ook aan je lunchpakket en voldoende drinken. Deelname is op eigen risico.

Graag benadrukken we dat het om een gegidste natuurwandeling gaat. Het tempo is daarom niet hoog, circa 3,5 km/uur. Het gaat erom dat we samen wandelen. En af en toe stilstaan en ons verwonderen. Het gezamenlijk genieten van al het mooie dat de natuur te bieden heeft staat voorop. De wandeling is niet bedoeld om in marstempo naar het eindpunt te lopen.

Opstapplaatsen en vertrek zijn in Maastricht:
Emmaplein (bushalte bij kapsalon Zeelig) 08.30 uur;
Spoorweglaan 3 (tegenover Taxistandplaats) 8.40 uur;
Akersteenweg (bushalte ter hoogte van de Uiverstraat) 08.50 uur. 

Vanuit Einruhr rijden we terug naar Maastricht waar we tussen 17.45 en 18.00 uur aankomen in omgekeerde volgorde.
De prijzen bedragen voor leden van het IVN € 22,50 en voor niet leden € 25,00.
Aanmelden kan alleen via deze LINK onder gelijktijdige betaling van het verschuldigde bedrag op bankrekening NL30 RABO 0320257916 ten name van IVN Maastricht onder vermelding van Buswandeling 25 oktober 2026, je naam en eventueel je meewandelende partner.

Er kunnen maximaal 50 wandelaars mee. De eerste 50 aanmeldingen gaan mee. Bij aanmeldingen geldt de binnenkomst van de betalingen als volgorde. Bij meer aanmeldingen wordt een reservelijst gemaakt. 

Nadere informatie bij Gid van Schijndel: gid.van.schijndel@gmail.com – tel 0621253047.

Panoramisch uitzicht op een dam omgeven door groene heuvels en een meer onder een blauwe hemel. 25 oktober 2026 - 08:30
Wanneer
zondag 25 oktober 2026 08:30
Waar
Diverse vertrekpunten
Bekijk op Google Maps
  • Kosten: IVN-leden € 22,50 en niet-leden € 25,00
  • Maximaal aantal deelnemers: 50
  • Aanmelden verplicht: Ja

Deel deze pagina