Vaar- en wandeltocht NP Weerribben Wieden

De jaarlijkse dagexcursie gaat deze keer naar onze buurprovincie Overijssel. We bezoeken het Nationaal park Weerribben en Wieden.

Onze kennismaking met het gebied start met een ontspannen vaartocht vanaf het bezoekerscentrum van Natuurmonumenten in Sint Jansklooster. De Wieden moet je immers vanaf het water zien. We ontdekken De Wieden met de open fluisterboot van Natuurmonumenten. De schipper is (vrijwillig) boswachter en natuurgids en vertelt tijdens de vaartocht over de bijzondere historie en het bijzondere planten- en dierenleven in De Wieden.

De vaartocht duurt twee uur. Om 12 uur zijn we terug bij het bezoekerscentrum.

‘s Middags vertrekken we per auto naar Wanneperveen. Daar verkennen we al wandelend de Kiersche Wijde. Dit is een bewegwijzerde wandeling die je onder meer kan vinden in de IVN routeapp.

De wandeling dankt haar naam aan de eendenkooi die in dit gebied ligt.

ree ©Lenie Doornkamp

Het is een avontuurlijke wandeling die niet druk belopen wordt. In juni staan de weiden vol bloemen en overal vliegen libellen en vlinders. Ook vogels hoor je en zie je overal. Een deel van het pad voert door een soort jungle, een elzen broekbos. Daar loop je regelmatig over een vlonder. Verderop loop je langs een grote plas met allerlei watervogels die je wellicht kan spotten bij de kijkwand. De kans dat je een ree ziet is groot want in het nationaal park leven 500 reeën. Ook de visotter vindt er zijn domein, maar de kans dat je die ziet is klein.

Het gebied is moerassig. Stevig en zo mogelijk waterdicht schoeisel is gewenst.

Lunch en reiskosten zijn voor eigen rekening, bij aanmelding hebben leden voorrang.

Als je rechtstreeks naar het startpunt gaat (dit startpunt wordt  medegedeeld na aanmelding) dit graag vermelden bij aanmelding.

Wij willen ook graag weten wie vanaf Borger passagiers kan meenemen. De reiskosten (22 cent per km) worden vergoed aan de chauffeurs.

De wandeling ‘s middags is ongeveer 5 km. Graag ook melden of je hieraan meedoet (via onderstaand aanmeldformulier)

 

Aanmelden

 

 

 

purperreiger ©Lenie Doornkamp
Waar
Sporthal De Koel
Molenstraat 3
9521 CH Borger
Bekijk op Google Maps
  • Kosten: Gratis voor leden, niet-leden betalen € 10,-
  • Maximaal aantal deelnemers: 24
  • Aanmelden verplicht: Ja

Ontdek meer over

Deel deze pagina