Op zondag 2 april 2017 stond de Scharrelkids-lenteactiviteit POEP! in de polder Bloemendaal op het programma. Er waren 14 kinderen en 6 volwassenen (4 vrijwilligers) aanwezig. Het was mooi weer met alleen maar zon en een frisse wind. We verzamelden bij het dierenpension aan de Groenhovenweg. Daar werd door Suze aan de kinderen gevraagd welke andere woorden zij kenden voor het woord poep.
Dit zijn de vele benamingen voor dit woord: vijg, vlaai, drol, keutel, flats, kak, schijt, derrie, mest, stront, bolus, hoop, kaka, uitwerpselen, faeces, excrement.
Een korte uitleg over het herkennen van poep. Hoe kun je aan de poep herkennen van welk dier dit is?
Roofdieren (carnivoor)
Planteneters (herbivoor)
Vogels
Poepeters
Kleur van poep
Na deze uitleg werden er takken verzameld om de poep goed te kunnen bekijken en gingen we op weg. We zijn via het Polderpad en de Winterdijk gelopen, hier was een drink- en eetpauze voorzien. Daarna hebben we onze weg vervolgd via het Laarzenpad naar een trekpont. Onderweg hebben we koeienvlaaien gezien met gaatjes erin waar insekten naar voedsel hebben gezocht. Poep van eenden en ganzen zijn gezien, scharen van Rivierkreeften en de schelpen van Zoetwatermosselen zijn gevonden en een dode Meerkoet was waarschijnlijk door een hond gepakt en later tot het bot schoon gegeten. Ook zijn er foto’s gemaakt van de Kievitsbloem! Een plantje dat je niet vaak tegenkomt.
Ook is de grond van zeer dichtbij geïnventariseerd; een jongen zakte weg in de bagger en moest met hulp van 2 volwassenen eruit worden getrokken. De grond was namelijk net opgehoogd en is daarna een tijdje een soort drijfzand.
Via de trekschuit konden de kinderen in een boomhut het gebied nog eens bekijken.
Het bleek een lange wandeling en zo waren we rond 15.15 terug bij het dierenpension waarna iedereen weer huiswaarts ging.
Voor de foto's klk hier!