Hoe iets kleins groot kan worden

Kleine dingen kunnen groot worden door het bekijken met een vergrootglas.

Je kunt een voorwerp ook door een microscoop bekijken, maar een microscoop heeft niet iedereen in huis.

Een microscoop is een instrument waarmee je kunt vergroten. Met een vergrootglas kun je ook vergroten maar lang niet zo veel als met een microscoop. Een vergrootglas bestaat uit één lens, deze lens is bol geslepen en kan bijvoorbeeld 5 keer, 10 keer, 12 keer, of 15 keer vergroten.

Onze stereomicroscopen hebben meerdere lenzen en vergroten 20 tot 40 keer.

Wil je jezelf verdiepen in de wereld van de microscoop? Dan nodigen wij je van harte uit voor een avond aan dit instrument.

Wat gaan we doen?

Je leert om te gaan met een microscoop, en daarna gaan we samen aan de slag. We bekijken allerlei kleine dingen zoals een veer, vlo, luis of een plant en jij kan je verwonderen hoe complex sommige zaken in elkaar zitten.

Je mag natuurlijk ook iets kleins van thuis meenemen, bijvoorbeeld een mooie steen, blaadje, bloem of een haar van je huisdier.

Het is erg leuk om deze wonderlijke wereld van dichtbij mee te maken, daarom ben je op 26 november van harte welkom in ‘t Zoemhukske.

 

Aanmelden is helaas verplicht, omdat we niet meer dan 20 personen kunnen begeleiden.

 

Gebruik de knop hieronder om je voor deze workshop aan te melden.

Wil je graag komen maar is het vol of schikt de datum en tijd niet? Dan kun je altijd de organisator even mailen met de vraag of er nog een workshop op stapel staat.

microscoop 26 november 2025 - 20:00
Wanneer
woensdag 26 november 2025
20:00 tot 22:00
Waar
‘t Zoemhukske
Kasteellaan 3
5961 BW Horst
Bezoek website Bekijk op Google Maps
  • Kosten: Gratis
  • Maximaal aantal deelnemers: 20
  • Aanmelden verplicht: Ja

Cora Oostendorp – Scholenwerkgroep

Contactpersoon IVN De Maasdorpen Scholenwerkgroep

Ontdek meer over

Deel deze pagina