Biodiversiteit
Excursie door het Kaldenbroek
Zondagmorgen 1 juni gingen onze IVN gidsen Bart Reintjes en Ton Wismans op pad bij Huys Kaldenbroek te Lottum. Ruim 40 bezoekers liepen op deze prachtige morgen mee.
Interessant was de ontstaansgeschiedenis van Huys Kaldenbroek, oorspronkelijk als landhuis vanaf de 13e eeuw ge- en verbouwd. Het landschap rondom Kaldenbroek is gevormd door de Maas.
De vele overstromingen van de Maas hebben geulen gevormd en klei, zand en grind aangevoerd. In de laagtes ontstonden bijzondere biotopen. We zagen de unieke natte hooilanden met vele bijzondere planten; er groeien talloze zeldzame plantensoorten. We zagen Muizenstaart, Moeraskartelblad, de Kleine en de Grote Ratelaar, Draadzegge, Zwarte Zegge, en nog veel meer. En in een hoger gelegen rogge akker zagen we Bolderik. En natuurlijk vielen de prachtige orchideeën op. Er komen 5 verschillende soorten voor in dit gebied.
Na 2 uurtjes wandelen met onze deskundige gidsen hebben we weer veel nieuws gehoord en bijzondere planten in een prachtig landschap kunnen bewonderen. Lopen jullie de volgende keer ook mee?
