Bloemen en planten
18 sept 2015 Loobeekdal
Afgelopen donderdag wandelde de plantenwerkgroep bij de Loobeek in Melderslo.
De wandeling startte bij de Mariakapel. Voor de kapel stond een schitterende monumentale Canadese populier. Na de herinrichting kan de Loobeek weer meanderen en méér water vasthouden in delen van het beekdal. Nu was het gelukkig niet al te nat maar het gras tierde wel welig met soms verraderlijke, niet zichtbare, gaten in het pad. Ook voor de bever is dit een geliefde beek. Op tal van plekken kon je de “glijbanen” zien. Aan de grote hoeveelheden takken en bladeren naast het pad was te zien dat de mens hier met veel moeite probeert de beek open te houden. Wie zal er winnen?
Ondanks dat veel planten nu uitgebloeid zijn, viel er toch nog genoeg te ontdekken. Heelblaadjes, met zijn mooie gele bloemetjes, harig wilgenroosje, zwart tandzaad, zeepkruid, gekroesde melkdistel, speerdistel, wollige munt, wolfspoot, egelskop, tijmereprijs en ga zo maar door. Ik blijf het altijd verrassend vinden wat je toch aan planten ontdekt in een gebied dat op het eerste gezicht uit alleen maar brandnetels lijkt te bestaan.
Uiteraard werd er weer het nodige gedetermineerd. Vooral de vele soorten duizendknoop, nee niet die Japanse, vragen nadere bestudering. Ze lijken voor een leek ook zo op elkaar. Ook het verschil tussen lidrus en heermoes blijft moeilijk. We zoeken dan ook geregeld naar ezelsbruggetjes om ze te onthouden.
Het was dus weer een leuke middag met na afloop nog koffie en gebak in “de Perdstal” in Venray.
Tekst: Jeanne
Foto’s: Miep