IVN Valkenswaard Waalre 260906 waterdiertjes scheppen kop 3op1 Water

Water vol leven

Valkenswaard-Waalre 6 september 2026

In een doodgewone Brabantse beek leven heel veel spannende diertjes! Dat hebben kinderen (en hun ouders/grootouders) volop ontdekt tijdens het waterdiertjes scheppen.

IVN Valkenswaard Waalre 260906 waterdiertjes scheppen 1

Avontuur voor jong en oud

Op zondagmorgen 6 september hadden de jeugdbegeleiders een mooie schepplek ingericht in ’t Heike bij de Keersop. Gelukkig stond daar – na de droge zomermaanden – weer genoeg water in.

Ongeveer 40 kinderen zijn langs geweest om te scheppen. Het is altijd spannend wat er boven komt. In een flinke kluit modder kunnen talloze waterdiertjes zitten. De kinderen vonden onder andere ruggenzwemmers, zoetwaterpissebedden, een paar waterschorpioenen en waterkevers. Ook grotere diertjes zoals vissen. Een bermpje bijvoorbeeld, en de rivierdonderpad(?).

IVN Valkenswaard Waalre 260906 waterdiertjes scheppen 2

Een gedeelte van de vangst

Dankzij het mooie visweer waren sommige kinderen niet weg te slaan bij het water, en zat de modder tot achter hun oren! Een heel geslaagde ochtend voor de bezoekers én voor de IVN’ers. Tot ziens bij een volgende jeugdactiviteit.

IVN Valkenswaard Waalre 260906 waterdiertjes scheppen 3

 

Ontdek meer over

Deel deze pagina