VOL-Fluistervaartocht over het donkere Leekstermeer-VOL
Helaas is onderstaande vaartocht inmiddels volgeboekt. Opgeven kan niet meer.
Vaartocht over het Leekstermeer tijdens de Nacht van de Nacht
Beleef de magie van de nacht op het water en ervaar het donker op een manier die je niet snel zult vergeten!
Op zaterdag 25 oktober organiseert IVN Westerkwartier e.o. een bijzondere vaartocht in het donker over het Leekstermeer. Met een fluisterboot varen we langs de randen van het meer, waar de overgang van het licht van de stad naar het duister van het Drentse achterland goed te beleven is.
Tijdens de tocht ervaart u de stilte en de geluiden van de nacht op het water: het zachte gekabbel, ganzen die slapen op het meer, en misschien zelfs een nachtvogel die overvliegt. Onder deskundige begeleiding, met minimale verlichting en zo weinig mogelijk lawaai, wordt dit een onvergetelijke ervaring.
We verzamelen om 18.45 uur bij Cnossen, Meerweg 13, Nietap en gaan dan varen tussen 19.00 en 21.00 uur. Vooraf is het mogelijk om voor eigen rekening een kopje koffie of thee te drinken, achteraf is niet mogelijk het paviljoen is dan gesloten.
Voor kinderen is deze excursie minder geschikt omdat 1,5 tot 2 uur stil zitten en stil zijn doorgaans een zware opgave voor hen is.
- Deelname: Er kunnen maximaal 10 deelnemers mee, maar helaas is de boot inmiddels vol.
Algemene informatie over de Nacht van de Nacht:
voor de 21e keer alweer organiseren de provinciale Milieufederaties met al hun partners op de dag waarop de wintertijd zijn intrede doet, de Nacht van de Nacht.
Laat het donker donker en ontdek hoe mooi de nacht is tijdens de Nacht van de Nacht. De Nacht van de Nacht is een jaarlijks terugkerend evenement.
Dit jaar wordt de Nacht van de Nacht georganiseerd op zaterdag 25 oktober 2025 waar ook IVN Westerkwartier e.o. jaarlijks met drie terugkerende activiteiten aan mee doet.
De Nacht van de Nacht is bedoeld om de waarde van duister, niet enkel voor de natuur maar juist ook voor de mens, extra onder de aandacht te brengen.
Voor meer informatie over de Nacht van de Nacht, zie: Nacht van de Nacht
Aanmelden kan niet meer, de boot is helaas al vol.
