Jaarlijkse IVN uitje excursie naar ‘de Wieden’
Wandel en vaar je mee in de Wieden?
Traditiegetrouw gaan we weer samen op pad voor ons jaarlijkse IVN uitje.
Dit jaar gaat onze excursie op zondag 20 september naar ‘de Wieden’ met als startpunt bezoekerscentrum de Wieden in Sint Jansklooster.
Wandel mee en stap aan boord van de fluisterboot om samen “de Wieden” te ontdekken. Ervaar de bijzondere historie én het rijke planten- en dierenleven in één van de grootste laagveengebieden van Europa. We starten met koffie en taart en daarna maken we een wandeling in dit mooie gebied. Vervolgens varen we met een open fluisterboot over de weidse Beulakerwijde, door het waterdorpje Dwarsgracht en via een smallere vaartsloot langs moerasbossen en hooi- en rietlanden. We hebben onze Olster dorpsgenoot, schipper en boswachter Mathiska Lont bereid gevonden om ons alles te vertellen over de historie, het veengebied en de waterdieren die we tegenkomen. Zie voor meer informatie: vaarexcursie Ontdek de Wieden.
https://www.natuurmonumenten.nl/bezoekerscentrum-de-wieden/tips/varen-in-de-wieden
Programma zondag 20 september 2026
12.00 uur start bij theeschenkerij de Wieden met koffie/thee en taart
12.45 uur de omgeving verkennen
14.15 uur lunch
14.45 uur melden bij startpunt van de fluisterboot
15.00 uur vaartocht door het waterrijke gebied (twee uur)
17.00 uur einde
Kosten € 10,00 per persoon (exclusief 8 euro parkeergeld)
Zelf zorgen voor een lunchpakket.
Leeftijd vanaf 6 jaar. Honden kunnen niet mee aan boord. Open fluisterboot.
Bij regen gaat deze activiteit gewoon door
Als je mee wilt rijden geef het door
Nadere informatie over verzamelplaats en wat handig is om mee te nemen volgt na opgave.
Maximum aantal deelnemers 20, dus snel opgeven voor 4 september bij: Ans Rijpkema (ansrijpkema@gmail.com of tel. 0645162099)
20 september 2026 -
12:00