Vleermuisexcursie Brouwerskolk Overveen
Jaarlijks wordt het belang van nachtelijke duisternis, voor mens en natuur, onder de aandacht gebracht tijdens de NACHT VAN DE NACHT. Op initiatief van natuur- en milieuorganisaties door heel het land. Vleermuizen bijvoorbeeld ondervinden hinder van licht. Het zijn kinderen van de nacht.
De Brouwerskolk is een drie sterrenrestaurant voor vleermuizen. Aan de voet van een torenhoog duinmassief en omringd door eeuwenoude bomen borrelt hier sprankelend kwelwater op uit de duinbodem. Ooit haalden de Haarlemse brouwers hier water voor de productie van grote hoeveelheden bier van uitzonderlijke kwaliteit. De stad is er schatrijk mee geworden.
Tegenwoordig is het Brouwerskolkpark een toegankelijke duinterrein in de periferie van Nationaal Park Zuid-Kennemerland. In de luwte bij kraakhelder water gonst het hier van de insecten. Vleermuizen hebben dat onmiddellijk in de smiezen. Vanaf de schemering barst het los en wemelt het van de foeragerende vleermuizen.
Hoofdrolspelers: de watervleermuizen die als kunstrijders op de schaats patronen vliegen pal boven het wateroppervlak. De Rosse vleermuizen die doen denken aan een gierzwaluw. En uiteraard de meer dartelende dwergvleermuizen die hier in grote getale vertegenwoordigd zijn.
Tijdens de jacht maken vleermuizen gebruik van sonar. Middels de batdetectoren van IVN-gidsen van de werkgroep zijn deze geluiden goed hoorbaar. Een ware belevenis. Tevens geschikt voor gezinnen met kinderen.
Georganiseerd door: Vleermuiswerkgroep Zuid-Kennemerland
Slecht weer: dan gaat de excursie niet door; waarvan bericht.
Brouwersvaart, kruispunt Korte Zijlweg / Elswoutslaan, Overveen
Uitsluitend na aanmelding: ivnzk.vleermuis@gmail.com