Natuurexcursie Thijsse’s Hof
In de Hof worden voor een breed publiek planten- en diersoorten uit Zuid-Kennemerland getoond in natuurlijke begroeiingen. Naast de meer dan 500 soorten hogere planten en circa 24 soorten broedvogels zijn er ook muurplanten en blad-, lever- en korstmossen te zien. In alle seizoenen zijn er vogels waar te nemen.
Bomen is het onderwerp waar bezoekers veel van opsteken tijdens deze excursie. Zo houdt een beuk niet van felle zon op zijn bast en laat daarom zijn takken zakken in de richting waar de meeste zon erop schijnt en sommige bomen staan liever alleen. Hoe hoog bomen zijn kun je meten met een hoogtemeter.
Muurplanten groeien van nature op rotsen van gebergten maar komen ook voor op de oude verweerde muren van Thijsse’s Hof . Varens zullen we ook zien, omdat hun lichte, kleine sporen de muurvoegen kunnen koloniseren.
Planten groeien en bloeien in overvloed in Thijsse’s Hof. Over een aantal planten worden interessante details verteld.
Mossen groeien niet alleen op de grond of op een boom, maar ook op daken of muurtjes. Het zijn allemaal kleine plantjes met superkleine vormen. Mossen zijn de basis van leven. Ze leveren zuurstof en houden water vast. Zo zorgen ze voor ontkieming van zaden en vruchten en bieden leefruimte aan vele kleine insecten.
Neem als je een loepje bezit deze mee.
Vogels in overvloed. In de boom leeft een bosuil, boonklevers hebben er nesten. In de grachten zwemmen
watervogels en en na 25 jaar van afwezigheid is de nachtegaal weer te horen. Neem als je een verrekijker bezit deze mee.
Loop met ons mee en kom je verwonderen: er gaat een wereld voor je open!
Aanmelding via: j.starken@wxs.nl
Vanaf
10 mei 2026 -
11:00