Het mysterie van de vogeltrek

IVN Waterland organiseert een lezing over het ‘Mysterie van de Vogeltrek”, gevolgd door een excursie op zondag 27 september.

In het vroege najaar komen veel soorten vogels vanuit het Noorden naar of over ons land op weg om te overwinteren. En veel van onze zomergasten gaan rond deze tijd weer naar het Zuiden. Er zijn dus veel vogelverplaatsingen, de vogeltrek. De trek van honderdduizenden vogels is een imposant en mysterieus verschijnsel. Waarom gaan ze én wanneer gaan ze van overwinteringsgebied naar broedgebied én hoe bepalen ze hun koers? Maar er zijn veel meer soorten vogeltrek. Denk bijvoorbeeld aan de slaaptrek en de voedseltrek. Zomaar een paar vragen die tijdens de lezing en de excursie aan de order zullen komen. Tijdens de excursie gaan we, gewapend met verrekijker en telescoop kijken naar de diverse (trek)vogels.

De lezing zal plaatsvinden in de Natuurloods, Trimpad 6, Purmerend (1443 WB)

Aanvang 20:00 uur tot (uiterlijk) 22:00 uur. Details over de excursie zullen tijdens de lesavond bekend worden gemaakt. Het is niet mogelijk om de excursie te doen, zonder deel te nemen aan de lezing.

Aanmelden bij Sjoerd Feitz (sjoerd.ivn.w@gmail.com)

Een grote zwerm vogels vliegt laag over de zee met golven op de achtergrond. 22 september 2026 - 20:00
Wanneer
dinsdag 22 september 2026 20:00
Waar
Natuurloods
Trimpad 6
Purmerend
Bekijk op Google Maps
  • Kosten: Kosten: € 5,00. Voor leden/donateurs IVN Waterland gratis. 
  • Aanmelden verplicht: Ja

Deel deze pagina