Vogelwandelexcursie in de buurt van Buinen (Drenthe)
Het gevarieerde landschap van Drenthe biedt vogels meer dan voldoende voor een succesvolle overwintering. In het bos verblijven standvogels als spechten, mezen of kruisbekken en in de open heidevelden met Jeneverbes is de Klapekster een vrij regelmatig terugkerende wintergast. In het lage veengebied liggen ten zuiden van Buinen enkele moerasgebieden omzoomd door extensief grasland en akkerbouw. Hier komen soorten als Toendrarietgans, Roerdomp en vele watervogels voor.
Ook in deze provincie leggen boeren wintervoedselveldjes aan die op tal van vogels een onweerstaanbare aantrekkingskracht uitoefenen. De afgelopen jaren bleek bovendien dat de Grauwe Gors deze veldjes in Drenthe steeds vaker weet te vinden.
Een vogelexcursie door een gevarieerd landschap onder mogelijk winterse omstandigheden. En net als van de vogels wordt daarom enige winterhardheid ook van de deelnemers verwacht.
Wanneer: Zaterdag 28 november 2026.
Vertrek: Om 8.30 uur AH-winkel Hoornse meer, B.S.F. Van Suttnerstraat 1. Vrij parkeren is daar toegestaan op de zaterdag.
Duur: We hopen rond 14.00 uur terug te zijn.
Kosten: Voor meerijden, te verrekenen met de chauffeur ca. 8 euro.
Info en opgave: vogelwerkgroep@ivngroningenharen.nl
Graag aangeven of je mee wilt rijden of je eigen auto ter beschikking stelt.
We proberen om met zo min mogelijk auto’s door het bos te rijden.
Zelf koffie/thee en een broodje meenemen plus warme kleding! En vergeet je verrekijker niet. Heb je die niet, geeft dat even aan, dan kun je er één van ons lenen.
Na afloop kunnen we, voor degenen die dat willen, wat drinken en napraten in een gelegenheid in de buurt van Buinen.
Foto: Grauwe Gors (Alwin van Lübeck)
28 november 2026 -
08:30