Lezing Dassenwerk, wo 16 dec
door Aaldrik Pot (boswachter, natuurgids en schrijver)
Over de terugkeer van de das in Drenthe
De das is terug van weggeweest. Je kunt het je bijna niet meer voorstellen, maar eind jaren vijftig was de das nagenoeg verdwenen uit Noord-Nederland. Vanuit kleine restpopulaties in Zuid-Drenthe en Zuidoost-Friesland en door kleinschalige herintroductieprojecten nam dit geheimzinnige zwartwitte nachtdier langzamerhand zijn oude leefgebieden weer in gebruik.
Inmiddels gaat het goed met de das. De populatie is stabiel en hier en daar nog licht groeiend. Toch zie je ze bijna nooit. Dassenonderzoeker en boswachter Aaldrik Pot vertelt daarom aan de hand van foto’s en video’s alles over het leven van deze marterachtige. Hoe leeft een das, wat is zijn favoriete voedsel en hoe verhoudt hij zich tot al die andere diersoorten in zijn leefgebied? Daarnaast gaat hij in op de werkzaamheden van de Dassenwerkgroep en de gegevens die in de Kop van Drenthe en Midden-Drenthe in 20 jaar zijn verzameld.
De afgelopen drie jaar heeft Aaldrik gewerkt aan het boek Dassenwerk dat begin december zal verschijnen. Het maakproces van dat boek en wat en wie hem hebben geïnspireerd zal geregeld terugkomen in zijn verhaal.
Wanneer: Woensdag 16 december
Aanvang: 19:30 uur, inloop vanaf 19:15 uur.
Eindtijd: Uiterlijk 21:45 uur
Waar: Terra MBO, Hereweg 99, 9721 AA Groningen
De school heeft een eigen parkeerplaats.
Kosten: Geen
Tijdens de pauze halverwege is er gratis koffie of thee.
Opgave: Verplicht, via de Vogelwerkgroep, vogelwerkgroep@ivngroningenharen.nl
Foto Aaldrik Pot
Aanvang lezing 19:30 u, inloop vanaf 19:15 u.
16 december 2026 -
19:30