Bomen in zuidelijk deel van het Amsterdamse Bos
7.0 KMDe wandeling langs bomen in het zuidelijke deel van het Amsterdamse Bos is een vrij rustige wandeling. Hier lopen niet zoveel mensen als in het noordelijke deel van het Amsterdamse Bos. De wandeling voert langs veel water- en moerascipressen, mammoetbomen, een kustsequoia, westelijke hemlocksparren, grijze en zwarte walnoten en de okkernoot.
Vooral de grijze walnoot uit Noord-Amerika is bijzonder. De bijzondere bomen komen uit andere werelddelen. Voor de Tweede Wereldoorlog was het plan om hier een soort arboretum aan te leggen met bomen uit bepaalde gebieden, zoals China en Yunnan of het Grote Meren Gebied in Noord-Amerika, gegroepeerd naar die gebieden. Dit is door de oorlog uiteindelijk maar ten dele gelukt. Er zijn toch wat bijzondere bomen geplant waar je langs loopt.
Sommige van de genoemde bomen zijn in het Bloesempark te vinden, dus ook de Japanse bloesembomen kun je bekijken.
Ook loop je een stukje in de Oeverlanden langs de Poel. Daar gaat het niet om de bomen, maar om de bijzondere plantengroei op het nog intacte veengebied.