Zoogdieren
IVN Raalte op bezoek bij de Bernadetteschool
De afgelopen twee woensdagen waren IVN-vrijwilligers actief met leerlingen van groep 4 tot en met 8 van de Bernadetteschool in Heeten. In het bos bij Groot Zwaaftink, langs het kanaal, bezochten de kinderen in kleine groepjes vier onderdelen.
Ze maten de zuurgraad van het kanaalwater, en van cola! Met schepnetjes werd er van alles opgevist en gedetermineerd. “Dat is een grondel!”, wist één van de kinderen meteen. Bij een ander station maakten de kinderen een schilderij van natuurlijke materialen. En ze leerden bladeren op naam brengen via een zoekkaart; groep 8 gebruikte daarvoor de app Obsidentify.

Het vierde station draaide om zoogdieren: das, mol, egel en eekhoorn. Waar ze wonen, hoe ze leven en hun uitwerpselen. De opgezette das maakte veel indruk. “Is ie echt?” “Mag ik hem aaien?” Het huidje van de mol vonden veel kinderen toch wat minder aantrekkelijk.
Dichtbij school, in een vertrouwde omgeving, maar toch even helemaal in de natuur. Dat is precies wat IVN wil bereiken met dit soort bezoeken. Want wie als kind leert kijken, ruiken en verwonderen in de natuur, neemt dat voor de rest van zijn leven mee.
