Landschapsbeheergroep IVN Maas en Niers

Landschapsbeheer door samenwerking

De landschapsbeheergroep IVN Maas en Niers bestaat uit een groep gepassioneerde vrijwilligers die zich inzet voor het prachtige landschap binnen het werkgebied van het IVN. We werken samen met verschillende instanties en organisaties, waaronder Staatsbosbeheer, de gemeenten Gennep en Bergen, Teunesen en de stichting Heukelomse beekdal.
Van eind september tot 15 maart zijn we vol enthousiasme bezig met onze werkzaamheden. Daarna start het broedseizoen van vogels en leggen we een pauze in. In september staan we dan weer klaar om aan de slag te gaan.
Elke zaterdagochtend komen we samen in het IVN clubgebouw in Gennep. Onder het genot van een kop koffie praten we even bij. Samen vertrekken we naar de werkplek, waar we met veel toewijding aan de slag gaan. Soms ligt de werkplek wat verder weg, maar gelukkig kunnen we dan gebruik maken van het busje van de Bosploeg van Dichterbij, zodat we als groep kunnen reizen.

Ontspanning door inspanning

Onze taken variëren van het maaien van weilandjes tot het verwijderen van grove dennen en berken uit heideterreinen. Daarnaast zorgen we ook voor het opschonen van poelen. We werken voornamelijk met handgereedschappen, maar soms maken we gebruik van een motor- of accuzaag en bosmaaier. Hiervoor moet wel eerst een certificaat behaald worden, voordat iemand ermee aan de slag mag.

Resultaat en voldoening

Nadat we klaar zijn met de werkzaamheden, is het altijd fantastisch om te zien welke resultaten we als groep hebben bereikt. Het geeft ons ontzettend veel voldoening om belangeloos onze tijd en energie in te zetten voor de natuur. We krijgen er een enorme boost van en ons motto is dan ook “ontspanning door inspanning”.

Terug in het clubgebouw sluiten we de ochtend af met een welverdiende borrel. We proosten op onze gezamenlijke inzet en kijken met trots terug op de ochtend. Het is geweldig om te weten dat we met onze passie en enthousiasme een positieve impact hebben op het landschap en de natuur.

Meedoen?

Ben je geÏnspireerd geraakt door dit energieke enthousiasme? Neem dan contact op via dit formulier Actief meedoen in onze natuur? – Maas en Niers.