
Onze opvattingen over dieren zijn in beweging en daarmee hun plaats in de maatschappij. Vooral naar primaten zijn we anders gaan kijken. Inmiddels zijn we op het punt beland dat een rechter ze soms menselijke rechten toekent, zoals aan een orang-oetan in Argentinië.
In Canada hebben ze een nieuwe aanduiding voor mensapen bedacht: ‘non-human persons’. En dat terwijl sommige onderzoekers dieren beschouwden als ‘instinct-automaten’. Apen in laboratoria kwamen met hun tatoeagenummer in het dossier. En werden dus ook ‘een nummer’. Maar tante Annie weet dat haar Fikkie geen nummer is … maar een persoonlijkheid. Kortom: contrasterende opvattingen.
IVN-afdeling Apeldoorn organiseert de lezing samen met Apenheul op maandag 14 november in auditorium De St@art. De lezing duurt ongeveer een uur. Na afloop is er gelegenheid om vragen te stellen. Het is ook mogelijk het autobiografisch boek ‘Gebiologeerd’ van Jan van Hooff te kopen en te laten signeren. Het boek is die avond te koop voor €13,-.
De toegangsprijs is €7,50. Leden van IVN Apeldoorn en KNNV Apeldoorn betalen €5,--.
Voor vrijwilligers en medewerkers van Apenheul is de toegang gratis.
Toegang is inclusief een kopje koffie of thee vooraf.
Uitsluitend contant betalen.
Een drankje na afloop is mogelijk, tegen betaling (uitsluitend pinnen).
Betaald parkeren kan op de parkeerplaats tegenover de ingang van het park Berg en Bos tegen het wintertarief.
(Het wintertarief is € 0,47 per 20 minuten, met een maximum van € 4,65)
Naast de ingang van Park Berg en Bos is een gratis fietsenstalling.
Vanaf de ingang van het park is het een kleine 10 minuutjes lopen naar De St@art.
Aanmelden voor deze mooie avond is verplicht en kan via dit aanmeldformulier. Of telefonisch via 06 - 10915775.
Voor vragen vooraf kun je bellen met Frans Nijman 06 - 10915775.
Maandag 14 november 2022
Aanvang 19.30u (zaal open vanaf 19.00u)
Locatie Apenheul, auditorium De St@art, J.C Willslaan 21, Apeldoorn
anmelden via het aanmeldformulier.