Jeroen Helmer laat ons verbazen over de levensloop van de eik.

De eik, van eikel tot imposante woudreus van meer dan duizend jaar oud.

Jeroen Helmer vertelt over rewilding naar aanleiding van de unieke rol die de eik speelt in het natuurlijk ecosysteem. Rewilding gaat over het herstel van natuurlijke processen, zoals het vrij laten stromen van beken en rivieren, natuurlijke begrazing met jaarrond aanwezige, sociale kuddes en het ruimte geven aan kringloopprocessen.

Jeroen behandelt de levensloop van een eik, van eikel tot imposante woudreus van meer dan duizend jaar oud. Gedurende die levensloop passeren meerdere natuurlijke processen de revue. Zijn verhaal maakt duidelijk hoe talloze planten, insecten, vogels en zoogdieren ingenieus samenleven en samenwerken met de eik als middelpunt. Als de eik en de natuur tijd en ruimte krijgen, dan ontstaat er zo weer kleine en grote “wildernis”.
Jeroen Helmer is als natuuronderzoeker, verhalenverteller en natuurkunstenaar de afgelopen 36 jaar werkzaam voor ARK Rewilding Nederland. Onlangs verscheen van zijn hand het met de publieksprijs voor het beste natuurboek 2025 bekroonde “Wildernis in eigen Land”. Zijn verhaaltekeningen worden over de hele wereld gebruikt door mensen die rewilding in de praktijk brengen.

Een grote eik met dieren zoals vogels, insecten en een eekhoorn te midden van een groene omgeving. 29 januari 2026 - 19:30
Wanneer
donderdag 29 januari 2026
19:30 tot 22:00
Waar
IVN Helden e.o. (bij parkeerplaats richting KC Natuurtalent)
Aan de Koeberg 11
5988 NE Helden Helden
Bezoek website Bekijk op Google Maps
  • Kosten: Gratis (vergoeding wordt gevraagd voor koffie of yhee)
  • Aanmelden verplicht: Nee

Harrie Peeters

Bestuurslid Helden

Ontdek meer over

Deel deze pagina