Zomer aan de Oevers: Vleermuizenexcursie
Vleermuizen zijn heel bijzondere dieren. Het zijn de enige zoogdieren die echt vliegen. Na zonsondergang worden ze wakker en vliegen uit naar hun favoriete eetplekken om daar zoveel mogelijk insecten te vangen. Met de echo van hun eigen geluid vinden ze feilloos hun weg in het donker. Ben jij ook benieuwd hoe ze dat doen en welke soorten er zijn? Kom dan naar de Vleermuisexcursie georganiseerd door Stichting Groen Licht. Het programma begint ’s avonds om 19.45 uur met een introductie over het duistere leven van vleermuizen en hun spectaculaire jachttechniek. Aansluitend lopen we in de schemering naar natuurgebied ’t Eerste Stuk waar je met een speciaal apparaatje – de bat-detector – op zoek gaat naar de vleermuizen.
De Vleermuizenexcursie is onderdeel van Zomer aan de Oevers in Kaag en Braassem. Natuurorganisaties Blauwe Zone, Groen Licht en IVN organiseren de hele zomer activiteiten voor jong en oud in de natuur langs de oevers én in en rondom het water. Bekijk het hele programma hier.
Waar en wanneer
De excursie vindt plaats op vrijdag 28 augustus tijdens de nacht van de vleermuis. Het vertrekpunt van de wandeling is de Molenweg 6 in Nieuwe Wetering & in Natuurgebied het Eerste Stuk te Nieuwe Wetering. Bij regen gaat de excursie niet door.
Voor wie?
De excursie is speciaal voor kinderen vanaf 6 jaar. Er is plek voor max. 30 deelnemers (inclusief begeleiders).
Aanmelden
Ga je mee? Je kunt je hieronder aanmelden via de aanmeldknop.
Zomer aan de Oevers is een samenwerking tussen:


