Training Natuurinclusief ondernemen Zuid-Holland

Werk jij in de recreatiesector en wil je het verschil maken door met je bedrijf echt bij te dragen aan natuurrijke terreinen en het versterken van biodiversiteit? In onze nieuwe training ‘Natuurinclusief Ondernemen’ ontdek je de meerwaarde van natuur voor jouw gasten, personeel én de omgeving. Je werkt aan het vergroenen van je binnen- en buitenruimte, jouw recreatieaanbod en de communicatie. Je krijgt concrete handvatten, tips en inspiratie. De training vindt plaats op 11 en 24 maart en eind 2025 is de terugkomdag. Lees hieronder meer en meld je aan.

Winst voor de natuur en winst voor je bedrijf

Dit levert de training je op:

  • Je leert ondernemen mét de natuur en draagt zo positief bij aan je omgeving.
  • Je trekt een groeiende nieuwe doelgroep aan die onder andere selecteert op natuurrijke omgeving.
  • Je biedt gasten extra beleving en ervaringen.
  • Je biedt een gezondere omgeving voor je personeel.
  • Je vergroot je aanbod en versterkt de kwaliteit.
  • Je sluit aan bij een groene beweging.
  • Je draagt bij aan een betere biodiversiteit.

Indien je al Green Key licentiehouder bent, kun je een extra module ‘Natuurinclusief Ondernemen’ behalen binnen Green Key, waarmee je je ook binnen Green Key kunt onderscheiden.

Inhoud training

De training bestaat uit twee dagdelen waarbij je werkt aan een constructief plan van aanpak, specifiek voor jouw eigen bedrijf. Tussentijds maak je een huiswerkopdracht waarbij je een scan maakt van je eigen terrein. Eind 2025 volgt een terugkomdag.

Dagdeel 1 –  11 maart van 13:00-17:00: je leert hoe je jouw terrein aantrekkelijk maakt voor natuur én je gasten en waarom dat belangrijk is.
Dagdeel 2 – 24 maart van 13:00-17:00: je gaat aan de slag met aantrekkelijk natuurinclusief aanbod om mensen de natuur in en rondom jouw bedrijf te laten ervaren. Je ontvangt aan het eind van het dagdeel je certificaat.
Terugkomdag – eind 2025: Tijdens de terugkomdag (dagdeel) sluiten de we de training feestelijk af. Ook wissel je ervaringen uit met andere ondernemers.

Na de training krijg je de mogelijkheid om een maatwerkscan en -advies bij een ecoloog af te nemen. De provincie Zuid-Holland dekt 50 procent van deze kosten. Dit maatwerkadvies kan een basis bieden voor subsidieaanvraag bij de provincie voor verbetering van het terrein.

Voor wie?

  • Voor ondernemers in de (verblijfs)recreatiesector in Zuid-Holland die natuurinclusief willen ondernemen. Voorwaarde is dat je een buitenruimte hebt die toegankelijk is voor jouw gasten. Veel van de maatregelen die nodig zijn voor natuurinclusieve recreatie vragen een besluit op managementniveau en in samenspraak met de technische dienst. Zowel (operational) Managers, technische dienst als eindverantwoordelijke voor het groene beheer zijn van harte welkom om deel te nemen.
  • Voor Green Key-licentiehouders die de aanvullende module ‘Natuurinclusief Ondernemen’ willen behalen.
  • Voor recreatieondernemers die eerder de cursus Gastheer/vrouw van het Landschap hebben gevolgd en verdieping of verbreding zoeken.

Inspiratie

Hoe ziet een Natuurinclusieve onderneming er precies uit en wat levert het je op? Laat je inspireren door ondernemers die natuur een vaste plek geven in hun bedrijfsvoering. Lees de ervaringen van Roompot Kustpark Texel en Landal Beach Resort Ooghduyne. En luister de Podcast over wat Natuurinclusief Ondernemen oplevert.

Praktische zaken Training

Duur 2 dagdelen en een terugkomdag van iedere vier uur op een locatie in Zuid-Holland
Data 11 maart van 13:00-17:00 en 24 maart van 13:00-17:00. Eind 2025 is de terugkomdag
Kosten 495 euro per persoon. Wil je de training met een collega volgen? De 2e persoon van hetzelfde bedrijf betaalt 250 euro.

De overige kosten die nodig zijn om de training mogelijk te maken worden gedekt door de provincie Zuid-Holland. Na afloop van de training ontvang je een groen startpakket, met daarin zaden en een bijenhotel, om een eerste start te maken met het natuurinclusief maken van je bedrijf.

Locatie De training vindt plaats bij een recreatiebedrijf in Zuid-Holland. De exacte locatie volgt nog.
Aanmelden Aanmelden kan via onderstaand aanmeldformulier. Meld je uiterlijk 5 maart aan (vol=vol)

Heb je vragen? Neem dan contact op met Leonoor Clemens: l.clemens@ivn.nl

Deze training wordt mogelijk gemaakt door de Provincie Zuid-Holland

 

 

 

 

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Naar dit mailadres wordt de bevestiging gestuurd van deze aanmelding

Gegevens deelnemers (max 2 per bedrijf)

Deelnemer 1

Deelnemer 2

Factuurgegevens

tbv de facturatie

Oranje vlinder rust op paarse bloemen, met wazige achtergrond.
  • Kosten: 495 euro
  • Aanmelden verplicht: Ja

Ontdek meer over

Deel deze pagina