Een man vangt waterdiertjes in een sloot met een vrouw en twee kinderen op de oever. Klimaat en duurzaamheid

IVN Ledenaantal blijft groeien

Overijssel 3 maart 2025

“Provincie Overijssel één na hoogste IVN lidmaatschappen van Nederland.”

IVN Natuureducatie ziet een stijgend aantal leden. In vijf jaar tijd met maar liefst ruim 25%! Dit past in de trend dat steeds meer Nederlandse zich actief inzetten voor natuur en een eigen gezonde leefomgeving. Volgens een eerdere studie van Universiteit Wageningen heeft zelfs 34% van de volwassen Nederlanders zich afgelopen jaar hiervoor vrijwillig ingezet .

Provincie Overijssel
Met 2725 leden heeft de provincie Overijssel het één na hoogste ledenaantal van alle provincies, de provincie Zuid Holland staat op de eerste positie. “We zijn heel blij dat we zoveel nieuwe leden kunnen verwelkomen in onze organisatie, we hopen zoveel mogelijk mensen te kunnen verbinden met de natuur!”, laat Lilian Dieben, vrijwilligersconsulent bij IVN Overijssel enthousiast weten.  In Overijssel is de afdeling IVN Zwolle het grootst, gevolgd door IVN Deventer. Jaarlijks brengen de afdelingen tezamen zo’n 20.000 Overijsselaars in contact met de natuur door middel van natuuractiviteiten, lezingen en trainingen.

Wil je ook lid worden?
IVN vergroent buurten, zet mensen aan tot groener handelen en laat hen ervaren hoe prachtig de Nederlandse natuur is. IVN verbindt partijen en werken steeds meer samen: met andere groene partijen, met het onderwijs, met overheden en met bewoners. Met alle hens aan dek gaan we ervoor: een leefomgeving waarin mens en natuur weer één kunnen zijn. Door lid te worden van IVN steun je onze activiteiten en zorg je dat nog meer mensen toegang krijgen tot de natuur.

Ontdek meer over

Deel deze pagina