Tuin en moestuin
Workshop Bodem en bodemleven door Marc Siepman

Op zaterdag 21 maart organiseren de Tuintolken van Renkum een workshop over bodem.
De workshop duurt van 10 tot ca 14 u Voor soep met een broodje wordt gezorgd.
Locatie: Tuinen van Mergen-Metz, Utrechtseweg 433, Doorwerth.
Er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd (richtlijn € 10). Voor Tuintolken is de workshop gratis.
Een levende bodem is de basis voor een gezonde tuin. Het is het ingewikkelde ecosysteem in de bodem dat maakt dat planten optimaal groeien, dat water wordt vastgehouden en dat zorgt voor opslag van CO2.
Iemand die er eindeloos veel en boeiend over kan vertellen is Marc Siepman. Hij heeft jarenlang de cursus Humisme en Gevoel voor humus gegeven in binnen en buitenland. Hij is vertaler van twee van de beste boeken over bodemecologie. Kortom iemand aan wie je alle vragen over bodem, bodemleven en composteren kunt stellen.
Wist je dat bestrijding van slakken in je tuin averechts werkt? Dat het gebruik van kunstmest het bodemleven tegenwerkt en daarmee planten gevoeliger maakt voor ziekten? En wist je dat het verzorgen van het bodemleven je heel wat water, werk en geld kan besparen?
Wil je meer weten over het bodemleven. Op 21 maart gaan we de bodem ‘grondig’ bekijken.
Doe je mee?