IVN wandeling Stinzenplanten op  Landgoed Oudegein  

Op oude landgoederen en in tuinen kunnen we genieten in het voorjaar genieten van speciale vroege bloeiers, de zogenaamde stinzenplanten; planten die in vroeger eeuwen aangeplant werden op diverse buitenplaatsen en daar nog altijd uitstekend gedijen. Onder stinzenplanten vallen bekende en minder bekende bol- en knolgewasjes als sneeuwklok, krokus, narcis en sterhyacintjes, holwortel, maar ook een aantal vaste planten als nieskruid en aronskelk.

Op het landgoed Oudegein in Nieuwegein zijn mooie stinzenplanten te vinden. En we zijn heel blij dat we er dit voorjaar met een kleine groep belangstellenden een kijkje mogen nemen op de Ridderhofstad Oudegein in Nieuwegein.  Dit zal zijn op zondag 8 maart om 13.30 uur.

Voor deze excursie verzamelen we om 13.30 uur bij het nieuwe Milieu Educatie Centrum op het Natuurkwartier en wandelen vanaf daar gezamenlijk naar kasteel Oudegein.

Het aantal deelnemers is beperkt tot 20 personen. Daarom is aanmelden verplicht. Dit kan tot uiterlijk 6 maart bij het IVN via mailadres publieksactiviteiten van het IVN, publieksactiviteit@ivn-nijeo.nl

 

 

Historisch gebouw met trapgevels, omringd door kale bomen, onder een heldere blauwe hemel. 08 maart 2026 - 13:30
Wanneer
zondag 08 maart 2026
13:30 tot 15:30
  • Kosten: Gratis
  • Aanmelden verplicht: Ja

Deel deze pagina