Publiekswandeling: Biezen

Op zondag 9 november organiseert IVN Laarbeek een publiekswandeling door natuurgebied de Biezen.

Deze landschapswandeling met aandacht voor flora, fauna en de waterhuishouding start om 10.00 uur bij de woning aan De Biezen 5, 5735 SM Aarle-Rixtel en duurt tot ongeveer 12.00 uur.

De Biezen wordt beheerd door Staatsbosbeheer. Het terrein bevat veel verschillende landschapselementen: botanisch rijke schraalgraslanden, natte loofbossen op lemige bodem, broekbos met zogenaamde rabatten: smalle dijkjes tussen de greppels, en droog eikenbos. Het gebied is ook bekend om een deel van de oude landweer, die in de Middeleeuwen is aangelegd. Je kunt over houten knuppelbruggetjes wandelen.  Aan de noordzijde richting de N272 en aan de oostkant stroomt de Snelle Loop die een ecologische verbinding vormt met de gebieden Grotel en Milschot. Ze vormt de grens tussen Laarbeek en Gemert. Vanaf de voetgangersbrug in het Bruggenpad heb je een schitterend uitzicht over de diverse landschapselementen. Langs de loop liggen kruidenrijke blauwgraslanden.

Naast de diverse soorten planten en paddenstoelen is De Biezen ook een vogelrijk gebied. Lopend over het pad richting het boswachtershuis hoor en zie je vaak boomklevers en spechten in de oude bomen. Deze landschapswandeling is zeker de moeite waard. Een plezierige en leerzame wandeling gewenst!

Publiekswandeling: Grotelse Heide
Waar
Biezen
Biezen 5
5735SM Aarle-Rixtel
Bekijk op Google Maps
  • Kosten: Gratis
  • Aanmelden verplicht: Nee

Secretaris

secretaris IVN Laarbeek

Ontdek meer over

Deel deze pagina