Cursussen Biodiversiteit

Micks Vlog: amfibieën en ooievaars op de Strabrechtse Heide (video)

Asten-Someren 8 maart 2023
Mick Vos, ecoloog bij RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) startte twee jaar geleden zijn eigen vlogserie. In deze aflevering wordt hij vergezeld door Fabian Meijer van de Bosgroep Zuid Nederland en brengt hij een bezoek aan de Strabrechtse Heide.

De Strabrechtse Heide is een natuurgebied van ongeveer 1500 hectare in Noord-Brabant en telt een groot aantal vennen. Het grootste ven is het Beuven. De Bosgroep Zuid Nederland beheert dit prachtige Natura 2000-natuurgebied, met naast zijn bijzondere vennen, ook amfibieën en ooievaars.

Fabian Meijer Mick Vos

Fabian Meijer & Mick Vos (Bron: Mick Vos)

De Strabrechtse Heide is een leefgebied voor heikikkers en rugstreeppadden. In deze tijd van het jaar ontwaken de heikikkers uit hun winterslaap en trekken ze naar de vennen om zich voort te planten. Als je geluk hebt, dan kun je de komende tijd blauwe heikikker-mannen roepend in de wateren aantreffen. Vanaf mei kun je er ook prachtige koren van roepende rugstreeppadden horen.

Dit artikel is afkomstig van Nature Today en is geschreven door Mick Vos van Stichting Ravon.

Meer interessante vlogs van Stichting Ravon zijn te vinden via de volgende link.

Ontdek meer over

Deel deze pagina