Overig

Jaarvergadering weer een succes

Asten-Someren 19 februari 2025

1. Bestuurssamenstelling

Tijdens de algemene ledenvergadering zijn Frits Vossen als bestuurslid en Jan Meeuws als voorzitter van onze vereniging in het bestuur gekozen. Hiermee is het bestuur weer compleet.

Op de foto het huidige bestuur met van links naar rechts: Fer van der Zanden, Jan Meeuws (voorzitter), Frans Vermeulen, Susan Bronstein (secretariaat), Frits Vossen, Riny Martens (penningmeester).

Foto Bestuur, Wim Steenbakkers

 

 

 

 

 

 

2. Jubilarissen

Gewoontegetrouw worden tijdens de jaarvergadering de jubilarissen die gehoor geven aan de uitnodiging en enkele leden van verdienste in de bloemen gezet. Dit jaar betrof dit Rinus Manders die al 50 jaar lid is van IVN. Hij is hiermee tevens benoemd als erelid van onze vereniging. Mevrouw Liesbeth Donkers-Verstappen ontving de gouden IVN speld vanwege haar 40-jarig lid zijn.

Cor Vos (hij kon helaas niet aanwezig zijn) en Wim Steenbakkers werden in het zonnetje gezet vanwege hun bijzondere verdiensten voor de vereniging.

Foto’s van Frits Vossen

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Vernieuwing

Tijdens de algemene ledenvergadering is door Jan Meeuws, voorzitter en trekker van deze activiteit, de stand van zaken bij het project “Vernieuwing” gepresenteerd. Een puntsgewijze samenvatting per werkgroep leest u hierna.

Veldbiologie

  • De werkgroep onderzoekt hoe invulling kan worden gegeven aan verzoeken voor het monitoren van de ontwikkeling van biodiversiteit bij diverse projecten.

Vogelwerkgroep

  • In samenwerking met het bestuur wordt er invulling gegeven aan het coördinatieteam van de werkgroep en is het programma voor 2025 opgesteld.

Natuur en Milieu

  • Men organiseert Informatieavonden met samenwerkende partners zoals gemeenten.
  • Ook wordt geprobeerd belanghebbende omwonenden te betrekken bij natuurprojecten waar de werkgroep bij betrokken is zoals bij het park Loverveld.

Natuur en landschap

  • Voor de uitvoering van werkzaamheden in de natuur zoekt men samenwerking met groene organisaties én partijen die hulp in het veld kunnen leveren
  • Met de gemeente Someren en de Bosgroep zijn afspraken gemaakt voor het gaan beheren van de Jeneverbessen in Someren

Publieksactiviteiten

  • Men gaat de werving en opleiding van begeleiders bij natuurwandelingen ter hand nemen.

Foto en filmwerkgroep

  • Er komt een workshop natuurfotografie inclusief de werving van nieuwe leden. Vanwege de hoge interesse is de aanmeldprocedure alweer gesloten.

Schoolgidsen

  • Gestart wordt met de werving en het opleiden nieuwe schoolgidsen
  • Er zijn contactpersonen per basisschool aangesteld

PR en Communicatie

  • Er zijn visitekaartjes gemaakt voor deelnemers aan activiteiten gericht op de werving van nieuwe leden en abonnees van de Nieuwsbrief.
  • Er komen welkom avonden voor nieuwe leden en leden die actief willen worden

Interne organisatie

  • De aansluiting bij de landelijke ledenadministratie wordt onderzocht.
  • Voor het onderling samenwerken en opslag van correspondentie en gegevens wordt een sharepoint (OneDrive) ingericht.

Heeft u vragen of ideeën over deze onderwerpen? Neem dan contact op met het bestuur!

Ontdek meer over

Deel deze pagina