Welke vogel gunt u een ring?
Eenmalig laat de vogelwerkgroep u zien hoe vogels worden geringd.
Waarom worden vogels geringd en hoe gebeurd dat? Kom kijken en beleef tijdens een doorlopende eenmalig activiteit hoe vogels worden geringd.
Op zaterdag 9 september 2023 heeft u de unieke gelegenheid om alle facetten van het ringen van vogels met eigen ogen te zien. De activiteit vindt plaats in IVN gebouw de Stulp aan de Ostaderstraat 30 in Asten. Tussen 8.00 en 12.00 uur bent u van harte welkom tijdens deze doorlopende activiteit. Er worden die voormiddag door deskundige ringers in de omgeving van het IVN-gebouw vogels gevangen en geringd. U krijgt niet alleen de gevangen vogels te zien. Er wordt uitleg gegeven over:
- De soorten vogels die worden gevangen;
- Informatie over trektochten die deze vogels maken in de herfst;
- Waarom worden vogels geringd;
- Hoeveel vogels worden er in Nederland geringd;
- Wat levert dit onderzoek op:
- Hoe worden deze gegevens gebruikt bij de bescherming van vogels en natuur?
Het vangen en ringen van vogels is een manier van vogelonderzoek waar men veelal niet mee in aanraking komt. Dat is ook niet verwonderlijk. Het zijn slechts enkele honderden mensen in Nederland die dit onder strikte vergunning mogen en een plek waar deze vorm van onderzoek gebeurd is sterk gebaat bij rust. Bovendien gaat het om kostbare materialen. Hoe minder mensen dit weten hoe kleiner het gevaar op vernieling en diefstal. Aan de andere kant is dit jammer, want voor veel mensen is het een interessante kennismaking met vogels. Vogels die je van zó dicht bij ziet levert kennis op over allerlei andere kenmerken die je in het veld niet kan zien.
