Stinsenplanten en vroege vogels(Boskoop)
Voorjaarsbloeiers en vogelzang
IVN Vrienden van het Heempad maken de eerste wandeling van het seizoen. Hoe kwam de natuur de winter door? Het eerste speenkruid en de dotterbloem staan in bloei, de vogels voelen hun
broedtijd naderen en reserveren zingend hun plek.
Vorig jaar is op drie plekken in Boskoop een herdenkingsbos aangelegd met in totaal 800 bomen en heesters. Het initiatief kwam van Stichting Boskoop800, met het jaarrond diverse activiteiten. De bomen zijn geplant op Nationale Boomfeestdag, 16 november, met leerlingen van de Ichtusschool Boskoop, in aanwezigheid van wethouder Relus Breeuwsma, ambtenaren, raadsleden, de klimaatburgemeester en sponsoren, waaronder de gemeente en Van der Spek hoveniers. Naast de 500 struiken en bomen, zijn in het Zwartepadgebied vijfduizend bloembollen geplant en vele honderden kruiden toegevoegd als bodembedekking. Nu, een half jaar later, bekijken we met IVN gidsen de resultaten.
Nieuw dit jaar is een wandeling door het Boskoop800 Vogelbos, waar 500 jonge bomen en struiken op het punt staan uit te lopen. In dit gebied zijn duizenden bloembollen en kruiden geplant. Op het Heempad staan vele stinsenplanten, voorjaarsbloeiers die in vroeger eeuwen door landheren en kooplieden uit Zuid/Oost-Europa zijn ingevoerd. In het Zwartepadgebied is een aantrekkelijk stinsenmilieu ontstaan.
Zaterdag 29 april 10.00 – 12.00 uur gratis
Start om 10.00 uur: parkeerplaats bij MC de Plataan, Snijdelwijklaan 2, Boskoop.
Aanmelden: janny@countrygazette.nl