Een zwerm ganzen vliegt in formatie door een grijze lucht.

Terugblik Wintergasten excursie

Aa en Hunze 30 december 2024

15 december 2024

Vogelkenner Jos Bredek nam een groep leden van IVN Aa en Hunze mee voor een wandeling op zoek naar ganzen en ander pluimage. Al vrij snel zagen we grauwe gans, kieviten en op een bult een torenvalk, die alras opvloog en in de lucht stond te ‘bidden’.

We maakten een rondje over de kades langs de Hunze vanaf Spijkerboor in noordelijke richting. De ganzen zijn er in grote aantallen, waaronder de brandgans en de kolgans. Ook een grote groep kieviten was er nog.

Heel in de verte een witte vlek. Dichterbij gekomen bleek dat een knobbelzwaan te zijn, die zich uiteindelijk ook terugtrok en uit ons zicht verdween. Op een meander drijven allerlei eend-achtigen zoals de wintertaling, de grote zaagbek en een waterhoen, maar ook kokmeeuwen. In de lucht zien we nog aalscholver en de zwarte kraaien zitten in een grote groep op een aanliggende akker. Langs het water een zilverreiger en als we langs twee elzensingels lopen hoort Jos de sijs. Die geniet van de elzenproppen, die nog de hele winter blijven hangen.

Terug bij de parkeerplaats wordt nog een merel en een pimpelmees gespot, maar dan is het ook mooi geweest. Jos wordt door Lambertus bedankt met een kleine geste. En tot slot een oproep om deel te nemen aan de Nieuwjaarswandeling op zondag 12 januari 2025 (alleen voor leden).

Deel deze pagina