Groep mensen poseert voor een gebouw met "Belgische Barak," naast een groen IVN-vlag. Biodiversiteit

Terugblik Flevolandse IVN-dag 2024

Flevoland 5 september 2024

Zaterdag 31 augustus was de tweede editie van de Flevolandse IVN-dag. Op deze dag vieren we de inzet van onze vrijwilligers en komen we dichterbij elkaar. In de Belgische Barak in Emmeloord kwamen zo’n 30 vrijwilligers en beroepskrachten bij elkaar voor ontmoeting, natuurworkshops en lekker eten. 

Het weer was een cadeautje: een zonnige dag aan het einde van augustus. Perfect om lekker buiten te zijn in het voedselbos dat hoort bij de Belgische Barak. De dag begon met een korte introductie vanuit het provinciale team, waar ook directeur bestuurder Jan Dijstelbloem even zijn gezicht liet zien en gepraat werd over de kracht van onze vrijwilligers. De afgelopen jaren is ons ledenbestand bovendien flink gegroeid. En dat is mooi, want samen krijgen we veel voor elkaar!

Na deze formaliteiten was het tijd om eropuit te gaan. Een rondleiding door het voedselbos stond op de planning. Arend nam de aanwezigen mee over het terrein en vertelde het een en ander over de gang van zaken. Wat groeit er allemaal? Hoe wordt er omgegaan met de teelt? En levert het eigenlijk wel wat op? Een interessant inkijkje in het leven in het voedselbos.

 

Workshops

Daarna werd de groep opgedeeld voor de eerste twee workshops: ‘Eten uit het voedselbos’ en ‘Plantparasieten’. Voor de eerste workshop nam Lenie de deelnemers mee het voedselbos in. Welke plantjes kun je allemaal eten en welke juist niet? En voor de workshop ‘Plantparasieten’ vertelde Dirk over gallen en mijnen.

Na een overheerlijke lunch stonden nog drie workshops op de planning. Tijdens ‘Stilte in het landschap’ onderzochten de deelnemers hun waarnemingsvaardigheden. Wat hoor, zie en voel je als je tien minuten stil bent in de natuur? Iedereen beleefde wat anders. De tweede groep ging op Natuurontdektocht. Een handige workshop voor vrijwilligers die veel met scholen op pad gaan. En een derde groep maakte papier van brandnetels.

De dag werd afgesloten met een hapje en een drankje. Waarbij er ruimte was om elkaar beter te leren kennen.

Bekijk de aftermovie van de Flevolandse IVN-dag

Ontdek meer over

Deel deze pagina