Wilgen knotten rondom Raalte

Wilgen knotten is één van de oudste vormen van landschapsbeheer én een heerlijke manier om buiten bezig te zijn. Bij IVN Raalte trekken we elke winter het veld in om de karakteristieke knotwilgen in onze omgeving te onderhouden. Zo houden we het landschap open, gezond en aantrekkelijk voor vogels, insecten en andere dieren.

Wat doen we tijdens het knotten?

Vrijwilligers zagen de lange takken van de wilgen af, vaak met boog- of handzagen. Anderen slepen het hout weg of maken het klaar voor verwerking. Iedereen kan meedoen: je werkt in je eigen tempo en kiest zelf een taak die bij je past. Het is fysiek bezig zijn, maar ook gezellig, er is altijd ruimte voor een praatje en pauze.

Voor wie is het?

Voor iedereen die het leuk vindt om actief in de natuur te werken. Ervaring is niet nodig.

Meenemen

Stevige schoenen, kleding die vies mag worden en eventueel werkhandschoenen zijn aan te raden.

Meedoen?

Kom je ook helpen onze prachtige knotwilgen in stand te houden? Vrijwilligers zijn altijd welkom!

Op deze zaterdagen gaan we op pad:

  • 6 december 2025
  • 3 januari 2026
  • 7 februari 2026
  • 7 maart 2026

Wil je een keer aansluiten of heb je vragen? Neem dan contact op met de coördinator van de knotters van IVN Raalte, Jan Kerkdijk via j_kerkdijk@hotmail.com of 06-22132991.

 

De knotgroep aan het werk Vanaf 06 december 2025 - 09:00
  • Kosten: Gratis
  • Aanmelden verplicht: Nee

Ontdek meer over

Deel deze pagina