Kruidenwandeling Landgoed Kalheupink

Ontdek, ruik en proef de verrassende rijkdom van de natuur waar je elke dag zomaar aan voorbijloopt. Ga je met ons mee op pad?

IVN Oldenzaal-Losser e.o. organiseert op dinsdag 26 mei een kruidenwandeling over Landgoed Kalheupink. Tijdens deze wandeling leer je met een heel andere blik kijken naar de planten in de wei, langs de berm en in het bos. Wat vaak wordt gezien als “onkruid”, blijkt vol waardevolle eigenschappen te zitten. Veel van deze oude kennis is in de loop der jaren verloren gegaan – tijd om die samen opnieuw te ontdekken!

Je leert welke wilde kruiden eetbaar zijn, waar ze vroeger voor werden gebruikt en hoe je op een verantwoorde manier kunt plukken, altijd met respect voor de natuur. Ruiken, voelen, proeven en verwonderen staan centraal tijdens deze bijzondere wandeling.

Praktische informatie

  • Afstand: ongeveer 4 km
  • Tijd: 18:45 – 21:00 uur
  • Doelgroep: volwassenen en geïnteresseerde jongeren
  • Kosten: € 5,- per persoon | IVN-leden gratis
  • Vertrekpunt: Toeristisch Informatiepunt Haerstraat, Oldenzaal

Goed om te weten

  • Trek stevig schoeisel aan
  • Houd rekening met het weer
  • De route is minder geschikt voor mindervaliden
  • Er is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar

Omdat het aantal plaatsen beperkt is, is aanmelden verplicht. Dat kan via onderstaand aanmeldformulier:

Aanmelding kruidenwandeling Landgoed Kalheupink

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Lidmaatschap IVN?(Vereist)
Voer een getal groter dan of gelijk aan 1 in.

Koperen kom met verse vlierbessen en bladeren op een rustieke tafel, pot op de achtergrond. 26 mei 2026 - 18:45
Wanneer
dinsdag 26 mei 2026
18:45 tot 21:00
Waar
Toeristisch Informatiepunt Haerstraat Oldenzaal
Haerstraat
7573 PA Oldenzaal
Bekijk op Google Maps
  • Kosten: € 5,- per persoon | IVN-leden gratis
  • Maximaal aantal deelnemers: 15
  • Aanmelden verplicht: Ja

Deel deze pagina