Vroege vogelwandeling Nuenens Broek
Op zondag 22 februari staan gidsen van onze vogelwerkgroep klaar om je mee het Nuenens Broek in te nemen om op zoek te gaan naar vogels en in het bijzonder spechten.
Al vroeg in het voorjaar beginnen de vogels te fluiten en de spechten te roffelen om een territorium af te bakenen en een partner te vinden. Een mooi moment om op zoek te gaan naar de verschillende
soorten vogels in onze omgeving. De vogels laten zich dan nog makkelijk zien, omdat er nog weinig blad aan de bomen zit. Het is altijd leuk om spechten te horen, te zoeken en te ontdekken. De gidsen kunnen vaak al aan de roffel horen om welke spechtensoort het gaat. In het Nuenens Broek zijn alle in Nederland voorkomende spechten aanwezig, zelfs de in Nederland minder algemene soorten, zoals de zwarte specht en middelste bonte specht.
We nodigen je uit om mee te gaan op deze ontdekkingstocht. Aan de wandeling zijn geen kosten verbonden. We vertrekken om 8.30 uur vanaf het zandpad naast De Lissevoort en lopen vandaar af
naar de ingang van Nuenens Broek. Zorg voor waterdichte, stevige schoenen of laarzen en voldoende warme kleding. Het Nuenens Broek is door de vele regen van de afgelopen periode erg nat en niet overal gemakkelijk begaanbaar.
Foto: Middelste bonte specht (Joop Bruurs)
22 februari 2026 -
08:30