Excursie door de Krang, kleinschalig landschap bij Swartbroek

De Krang

De Krang is een kleinschalig landschap met dennenbossen, loofbossen, oude akkers in een beekdallandschap. Sinds 1975 is het gebied grotendeels in beheer bij het Limburgs Landschap. Het was vroeger een drassig  gebied, hetgeen nu nog op plaatsen te zien is.

Variatie in flora en fauna

Doordat het gebied nooit grootschalig onder handen is genomen, is het gebied een aaneenschakeling gebleven van bossen en oude akkers, zowel in droge en natte situaties. Hierdoor kan je er nog een grote variatie in planten vinden. Overal waar er nog een grote variatie en planten te vinden is op nat en droog terrein, is er ook een grote variatie te vinden aan dieren.

Wat gaan we zien

Wat we gaan zien hangt in grote mate af van het weer en wat het weer in de voorgaande periode is geweest. We gaan vooral kijken naar de planten in enkele verschaalde (verschralende) akkers waar poelen in gemaakt zijn. We komen verder langs de Tungelroijse Beek met zijn eigen flora en fauna. Als we tijd hebben, maken we nog een rondje langs de visvijver in Ell. Al deze verschillende biotopen hebben zo hun eigen specifieke zaken.

Vervoer naar het gebied

In principe moet iedereen zorgen voor zijn eigen vervoer. Wie direct naar het gebied wil, we zijn omstreeks 9:00 uur op de parkeerplaats bij de kerk in Swartbroek.

 

Bruin-gevlekte mot op een plantsteel met gespreide vleugels. 19 juli 2026 - 08:30
Wanneer
zondag 19 juli 2026
08:30 tot 12:00
Waar
Truijenhof IVN Home
Tomveld 2
5768CP Meijel
Bekijk op Google Maps
  • Kosten: Gratis
  • Aanmelden verplicht: Nee

Jan Slaats

gids Meijel

Deel deze pagina