Landschap
Wandeling 25 september Buurtschap Overbrug en Warande
Wandeling 25 september Buurtschap Overbrug en Warande
In september wordt het nieuwe seizoen weer gestart met een reeks wandelingen op de laatste woensdag van de maand door de natuur.
Op woensdag 25 september beginnen we wederom om 10.00 uur. Met als vertrekpunt bij Restaurant de Warande, Kluis 2-4, 5707 GP (bij de Bijenhal) organiseert het IVN-Helmond een Seniorenwandeling Natuur en Cultuur voor iedereen die tijd en zin heeft. Je hoeft geen lid te zijn van het IVN om deel te nemen en er is ook geen leeftijdsgrens.
Onder leiding van onze IVN-gids, Anne Regts, gaat de groep op weg. We lopen door de Warande naar De Grote Overbrug, de weg naar Croy. Afslag langs de Schevelingse Loop, langs Pluktuin Mooy, naar de Goorloop. Van de Goorloop weer terug naar de verharde weg (Kasteelweg), die wordt overgestoken om richting Buurtschap “Overbrug” te wandelen.
Het is een landschappelijk zeer verrassend gebied, nauwelijks bekend. Verscholen achter de Aarle-Rixtelseweg ligt het buurtschap van een aantal hoeves. In oude geschriften wordt “de hoeve op De Overbrug” al in 1427 genoemd!
Via de Aarle-Rixtelseweg lopen we terug naar waar de wandeling begon. Misschien kan in het laatste deel nog genoten worden van een Helmonds monumentaal juweel.
Naar verwachting is de groep om 12.00 uur terug bij het beginpunt.
Deelname is gratis. Met weersomstandigheden wordt rekening gehouden; bij twijfel of de wandeling doorgaat, bel 06-20091534.
In het kort:
Wandeling Buurtschap Overbrug en Warande 25-9-24
Start om 10.00 uur, einde ca. 12.00 uur.
Startpunt: Bij Restaurant de Warande / Bijenhal, Kluis 2-4, Helmond
