Lezingencyclus ‘De Groene Stad’ 3
Als hekkensluiter voor de lezingencyclus over ‘de Groene Stad’ fungeert Leo van Mulekom. Op donderdag 9 april zal hij uiteenzetten wat de gemeente Helmond al doet in het vergroenen van de stad.
Leo van Mulekom is werkzaam bij de gemeente Helmond als projectleider klimaatadaptatie. Hij is van huis uit ecoloog en doet dit werk nu 2,5 jaar.
Hij coordineert initiatieven m.b.t. klimaatadapatatie binnen de gemeente en helpt beleid ontwikkelen.
De gemeente vindt dat zij zorg moet dragen voor een gezonde en leefbare omgeving voor de inwoners van de stad. Omdat de grillen van het klimaat steeds meer aanpassingen vergen moet er meer ruimte komen voor groen, blauw (water), koelte en biodiversiteit. De gemeente Helmond heeft zich als doel gesteld om in 2050 klimaatbestendig te zijn ingericht.
Hoe dat er uit moet gaan zien, zal hij tijdens de lezing toelichten.

09 april 2026 -
20:00