Lezing: Stoepplanten door Erik van der Hoeven

Stoepplantjes, lezing door Erik van der Hoeven

 

Bernheze – Op woensdag 5 juni verzorgt Erik van der Hoeven een lezing in CC De Pas in Heesch. Al lopend over de straat en het trottoir zijn ze heel herkenbaar; Stoepplantjes. Je loopt er zo aan voorbij maar vanavond staan we stil bij al dit moois.

 

Erik van der Hoeven

Erik was docent biologie en is verbonden aan de Werkgroep Stadsplanten Breda.
Kort geleden is de zakgids Stoepplanten uitgebracht, met daarin een overzicht van al het
fraais dat zomaar op straat of in de berm te vinden is. Erik is bij uitstek de man die de onbekende en vaak onbeminde stoepplanten de nodige aandacht weet te geven en hier boeiend over kan vertellen.

 

Stoepplantjes

We vinden ze op muren, tussen straatstenen, op daken en in steegjes. Erik is al jarenlang bezig met het inventariseren van stadsplanten. Hij is auteur op stadsplanten.nl

Geregeld vindt hij bijzondere planten. Waar komen die vandaan? ‘Ontsnapt’ uit tuinen, vergeten en herontdekt, meegebracht van verre reizen? De een is er nieuwsgierig naar en voor een ander een bron van zorg al die planten op de stoep.

Schijnaardbei, Alsemambrosia, Kaal breukkruid, Kruipertje, Hertshoornweegbree, zo maar een greep uit de namen van de vele planten die je op straat tegen kunt komen

Het belooft een boeiende kijk te worden op planten in de bebouwde omgeving.

 

Bijwonen van de lezing is gratis ook voor niet IVN-leden. Zaal open 19.45 uur; start lezing 20.00 uur, CC De Pas, De Misse 4, 5384 BZ Heesch. Een vrijwillige bijdrage voor de IVN Bernheze wordt zeer op prijs gesteld.

Foto:© Miriam de Mol

Witte en paarse bloemen groeien tussen gras en onkruid op een zonnig, stenig oppervlak.
Waar
Cultureel Centrum De Pas
De Misse 4
5384 BZ HEESCH
0412 – 451634 Bezoek website Bekijk op Google Maps
  • Kosten: Gratis
  • Aanmelden verplicht: Nee

Deel deze pagina