Vogelexcursie naar de Banen

De Banen zijn een onderdeel van het vennencomplex van de Kwegt, Banen en Sarsven. De meeste van deze vennen zijn rijk aan watervogels.

Een rondje om “De Banen” en langs het Sarsven is gegarandeerd veel vogelsoorten spotten. Natuurlijk veel watervogels door de hoge waterstanden van deze tijd. En veel zangvogels in de bomen en struiken om het ven heen. Afhankelijk van het seizoen zijn op de vennen mooie waarnemingen te spotten. Vorig jaar een groot succes met meer dan 40 soorten, o.a. Lepelaar, Zomertaling, Bruine Kiekendief, Blauwe Kiekendief, Brilduiker en een roepende Roerdomp. Er is een vogelkijkhut aan het ven met perfect uitzicht over het water.

Met een beetje geluk worden de visarend en de roerdomp gespot. In deze periode is een grotere trefkans voor de lepelaar, zomertaling, dodaars, slobeend, koereiger en de wintertaling. Op de omliggende terreinen kunnen waarnemingen worden gedaan van steltlopers (kievit, wulp, scholekster ed.). 

Vertrek om 7.00 uur vanaf de parkeerplaats bij de Stulp.

 

Nonnetjes en grote zilverreiger 12 april 2026 - 07:00
Wanneer
zondag 12 april 2026 07:00
Waar
IVN gebouw de Stulp
Ostaderstraat 30
5721 WC Asten
Bekijk op Google Maps
  • Kosten: Gratis
  • Aanmelden verplicht: Nee

Vogelwerkgroep de Peel

Asten-Someren Vogelwerkgroep

Deel deze pagina