Publiekswandeling Lange Bleek
De publiekswandeling start in de bocht van de Vlaamseweg ter Sterksel (vanaf de Provincialeweg Someren-Heeze na 500 meter links van de weg).
De Lange bleek is een rijk gevarieerd natuurgebiedje wat feitelijk deel uitmaakt van de Strabrechtse en Lieropse Heide. Door de provinciale weg tussen Someren en Heeze wordt het gebied letterlijk afgesneden van dat grotere heidegebied. Het gebied is eigendom en in beheer van Brabants Landschap.
De IVN-natuurgids Fer van der Zanden neemt u, samen met een tweede gids, mee voor een wandeling door dit rustig stukje natuur. Er wordt stil gestaan bij de historie en ontwikkeling van het gebied en de gevarieerde flora en fauna. Ook het belang van dood hout in de natuur wordt nader uitgelegd.
De wandeling is circa 4 km lang en duurt ongeveer 2 uur. De paden zijn goed toegankelijk met gewone stevige schoenen, maar als de dagen vooraf veel regen brengen zijn waterdichte schoenen of laarzen aan te bevelen. Ook een verrekijker kan nuttig zijn om vogels te spotten.
26 april 2026 -
09:00