Energie én natuur: lezing en excursie Energietuin Assen-Zuid

Aan de rand van Assen ligt de Energietuin: een bijzonder zonnepark waar duurzame energie wordt opgewekt én volop ruimte is voor natuur. Maar hoe werkt dat eigenlijk? Op uitnodiging van natuurvereniging IVN-KNNV Assen geeft de Natuur en Milieufederatie Drenthe (NMF Drenthe) op dinsdagavond 1 september een lezing over de Energietuin. Hoe gaat de energietransitie hier samen met aandacht voor biodiversiteit? De lezing begint om 19.30 uur in de Bosrandzaal van het Duurzaamheidscentrum Assen.

Groeit er wel voldoende tussen de zonnepanelen? Welke planten en dieren voelen zich er thuis? En hoe wordt de natuur in zo’n gebied beheerd en gemonitord? Jannetje Kolijn vertelt over de opzet van het zonnepark en de keuzes die zijn gemaakt om planten en dieren een plek te geven. Enthousiaste vrijwilligers die het gebied monitoren, komen ook aan het woord. Waarom monitoren zij juist op deze plek? Christiaan Teule, Ria Ton, Cees van Roozendaal en Johan Scheeres vertellen welke soorten ze zijn tegengekomen en wat zij in de afgelopen jaren hebben zien veranderen.

Na de lezing is er op zaterdag 5 september om 10.00 uur een excursie in de Energietuin. De wandeling vertrekt vanaf de ingang van de Energietuin en duurt ongeveer 2 uur. Tijdens de excursie is te zien hoe het gebied is ingericht en hoe natuur en zonne-energie elkaar versterken. Ook bezoeken we het Voedselbos Graswijk, dat direct grenst aan de Energietuin.

Aanmelden voor de lezing en/of excursie via activiteiten@ivnassen.nl. Deelname is gratis.

Datum en tijd lezing: dinsdag 1 september van 19.30 uur tot 21.30 uur
Locatie lezing: Bosrandzaal van het Duurzaamheidscentrum, Bosrand 2, 9401 SL Assen

Datum en tijd excursie: zaterdag 5 september van 10.00 uur tot 12.00 uur
Locatie excursie: Ingang Energietuin-Assen Zuid, Graswijk, 9405 TC Assen

Welkomstbord Energietuin (foto: Pauline Kamerman)

Energietuin (foto: Pauline Kamerman) Vanaf 01 september 2026 - 19:30
Wanneer
dinsdag 01 september 2026
19:30 tot 21:30
  • Kosten: Gratis
  • Aanmelden verplicht: Ja

Contact Activiteiten IVN-Assen

Activiteitencommissie Assen

Ontdek meer over

Deel deze pagina