Film en excursie “Natuur in de buurt” bij IVN
Tijdens de coronajaren was onze bewegingsruimte beperkt, veel mensen hebben de natuur in hun directe omgeving herontdekt. Natuurfilmer Monique Smulders uit Alphen aan den Rijn heeft gedurende twee jaar de natuur in het lokale Weteringpark vastgelegd. Het resultaat is de anderhalf uur durende film ‘Natuur in de Buurt’. De film is een ode aan de stadsnatuur die iedereen in de eigen omgeving kan zien. Bijvoorbeeld halsbandparkieten die zich te goed doen aan bloesem en kersen, maar in de winter genoegen moeten nemen met boomschors.
Een blauwe reiger die er verzorgd uitziet omdat-ie altijd een kam bij de hand heeft. Klaprozen die zich hebben aangepast om Europese bestuivers aan te trekken en gaaien die bij elkaar komen in een vrijgezellenclub om een partner te zoeken. Natuurvereniging IVN vertoont deze film op 11 april om 19.30 uur in Bezoekerscentrum de Veenweiden Burgemeester Bruins Slotsingel 15 Alphen aan den Rijn .
Op zaterdag 15 april, 10 uur, staan IVN natuurgidsen klaar om te laten zien wat er op dat moment in het Weteringpark allemaal aan natuur te ontdekken valt. Film en excursie kunnen in combinatie worden geboekt maar ook los van elkaar
Bekijk een voorproefje van de film: https://www.youtube.com/watch?v=O9Vykb7L0jU
Monique Smulders maakte eerder de films Natuur in het Groene Hart (2017), Struinen in Park Zegersloot (2018) en de Fascinerende wereld van bomen (2019).
Aanmelden : lezingenIVNAlphen@gmail.com
IVN leden betalen €4,- niet leden €6,-
Tijd: 19.30 uur tot 21.30 uur
Locatie: Bezoekerscentrum de Veenweiden Burgemeester Bruins Slotsingel 15 Alphen aan den Rijn
