Workshop: “Kijken naar Korstmossen”

De workshop is al volgeboekt

Tegen de winter ziet het er kaal uit in de natuur. Bladeren zijn gevallen, veel planten sterven bovengronds af, de paddenstoelenexplosie van de herfst is voorbij…… Gelukkig zijn daar nog de korstmossen. Vaak onopvallend, maar o zo mooi als je er goed naar kijkt.

Deze avond gaan we extra goed kijken naar deze bijzondere organismen. Eerst is er een korte presentatie van Marga Hospers over wat korstmossen precies zijn en welke vormen je tegen kunt komen. Na de pauze gaan we met loep en binoculair een paar verschillende soorten korstmos beter bekijken aan de hand van wat kijkopdrachten.

Met een binoculair kun je met beide ogen tegelijk kijken, de korstmossen worden er gewoon ondergelegd, niet moeilijk om te doen. Dit is een avond voor echte beginners in de korstmossenwereld!

Op zondag 16 november is er de mogelijkheid om mee te gaan met een excursie waarbij we speciaal op de korstmossen gaan letten. Deelnemers aan de workshop hebben daarbij voorrang, meld je dan direct voor beide activiteiten aan.

Datum:  donderdag 13 november 2025, aanvang: 20.00 uur
Locatie: Kantine IJsbaanvereniging Gieten-Bonnen
Boddeveld 17 Gieten (entree achter sporthal de Wendeling)
Kosten: IVN leden gratis, niet-leden €2,50

Let op: de workshop is al volgeboekt!

Opgeven is noodzakelijk. In verband met de hoeveelheid materiaal en de beschikbaarheid van de binoculairs is er een maximum aantal deelnemers van 12.

Graag aanmelden via een mailtje naar prog.comm@ivnaaenhunze.nl

Rode bekermos op mos; groene achtergrond en een droge grasspriet.
Waar
Kantine ijsbaan Gieten (links achter gymzaal de Wendeling)
Boddeveld 17
9461 JA Gieten
Bekijk op Google Maps
  • Kosten: IVN leden gratis, niet-leden €2,50; Koffie/ thee voor eigen rekening
  • Maximaal aantal deelnemers: 12
  • Aanmelden verplicht: Ja

Ontdek meer over

Deel deze pagina