Herfstproject Hoge Venterink: met 300 basisschoolleerlingen het bos in
Ruim 300 kinderen op zoek naar kriebelbeestjes, paddenstoelen en… een gouden schallebijter!
Tussen 8 en 17 oktober trokken ruim 300 leerlingen uit groep 4 van de Oldenzaalse basisscholen eropuit. Bestemming: het prachtige en veelzijdige bos Hoge Venterink in Zuid-Berghuizen. Gewapend met laarzen, loepjes, spiegeltjes en een flinke dosis nieuwsgierigheid doken ze het herfstproject van IVN Oldenzaal-Losser e.o. in: leren met je voeten in het bos en je handen in de bladeren.
Speuren, voelen, ontdekken
In kleine groepjes gingen de kinderen op pad met een schoolgids. Ze:
- zochten naar kleine beestjes in de strooisellaag en in boomschors,
- speelden een memory met eikels, kastanjes en andere herfstvruchten met bolster,
- leerden bladeren herkennen en bij de juiste boom plaatsen,
- voelden slijmerige slakken over hun hand glijden,
- er was een voeldoos (grappig en een beetje spannend!),
- maakten ree- en konijnensprongen,
- en keken met een spiegeltje onder paddenstoelen om te ontdekken waar ze precies groeien.
Het mycelium, waar de juf op school al over vertelde, zagen ze nu met eigen ogen in het echt.
Een gouden ontdekking
Sommige groepen hadden extra geluk: zij spotten een eekhoorn, egel of zelfs een haas. Maar het hoogtepunt? Een oplettende hand ving een gouden schallebijter, een zeldzame loopkever in Nederland. In Twente komt hij gelukkig nog redelijk vaak voor. Wat een vondst, en wat een blijdschap!
Samen leren in het mooiste klaslokaal: buiten
met dank aan alle leerlingen, leerkrachten, ouders en IVN-schoolgidsen werd het een prachtig project. Het weer werkte mee, de sfeer was geweldig en de kinderen waren onvermoeibaar nieuwsgierig. Samen hebben we opnieuw ervaren hoe leuk, gezond én belangrijk de natuur is.
Want één ding werd opnieuw duidelijk: het beste klaslokaal is buiten, in de natuur 💚
